Zapraszamy do wspólnego, zimowego robótkowania. Nic nie zastąpi pary drutów bądź szydełka, kłębka włóczki i kubka goracej herbaty, kawy lub kakao, gdy za oknem piękny, biały śnieg lub wstrętna plucha, a temperatura na pewno poniżej zera. Zima jest właściwą porą roku, gdy z ochotą założymy wszelkie stworzone przez nas swetry, kurtki, czapki, szale, rękawiczki... Zaś obdarowani naszymi dziełami bliscy, zapewne ucieszą się z prezentów - bo zima, to czas na prezenty pod choinkę - serwetek dla mamy i cioci, okrycia na głowę, ręce i szyję dla bliskich sercu, przyjaciół i dzieci. To także czas na choinkowe ozdoby - szydełkowe aniołki, bombeczki, dzwoneczki, gwiazdeczki i inne drobiazgi. To jednak przede wszystkim czas, który powinniśmy choć trochę przeznaczyć na relaks, odpoczynek podczas Świąt czy ferii zimowych, a robótkowanie jest najlepsze, bo to twórcza forma terapii.
Blog > Komentarze do wpisu
Teraz ja...
mogę się wreszcie pochwalić moimi nowymi pracami:
1. Sweterek pomarańczowy z golfem z włoczki zdobycznej za darmochę z lumpeksu, którą pokazywałam na jesiennym blogu. Zrobiony był już na święta bożonarodzeniowe, ale ze względu na to, że prym wiodły ozdoby świąteczne nie chciałam psuć nastroju. Sweterek zrobiłam siostrze i biedactwo nie ma go gdzie nosić bo zimą wiosennie.2. Czarny z lekkim półgolfem wydziergałam swemu kochanemu mężowi dlatego, że teraz dojeżdża do pracy pociągiem i będzie mu cieplutko :)
Może na zdjęciu nie widać efektu bo sweterek jest czarny dlatego poniżej zamieszczam link do zdjęcia oryginału.

W tak zwanym międzyczasie przerobiłam od podstaw to bolerko ponieważ okazało się że był za szczupłe.

Teraz na warsztacie golf dla koleżanki i bluzeczka w szpic z angorki na zamówienie
niedziela, 28 stycznia 2007, olimpijskie

Polecane wpisy

  • Porządki na nowy rok

    Nowy Rok, postanowienia noworoczne, porządkowanie swoich spraw, żebyśmy w ten Nowy Rok weszli lepsi, bardziej systematyczni, uporządkowani, piękniejsi... I ja p

  • Gwiazdeczki choinkowe

    W tym roku miałam niewiele czasu na zabawy. Gwiazdeczki zostały zrobione przeze mnie prawie rok temu, bo w styczniu, więc na debiutują w tym roku na choince. A

  • Piękne są

    Piękne są wasze gwiazdeczki, aniołki i przeróżne ozdoby. Mnie także ogarnęła ta przemiła mania i wydziergałam troszke ozdob, ale ubieram choinkę dopiero w Wigil

Komentarze
2007/01/29 07:28:29
Oba sweterki bardzo ładne. Ale chyba zima się z nami przeprosiła, więc siostra będzie mogła nosić sweterek - u nas jest -9 stopni.
Pozdrawiam
-
2007/01/29 12:39:23
fantastyczne są oba sweterki, ale absolutny hit to dla mnie sweterek dla siostry - zwłaszcza, ze właśnie planuję taki fason dla siebie (no, prawie taki, bo bez wiązania na dole). odezwę się z prośbą na priv, dobrze?
-
2007/01/29 14:06:42
dzięki za miłe słowa.
Izuss pisz śmiało
-
2007/01/29 15:10:13
Obydwa sweterki są wspaniałe.
Pozdrawiam ciepło.
-
2007/01/29 19:58:49
Oba swetry są super. A czarny pokażę mojemu mężowi, który za diabła nie dał się na niego namówić. Uznał, że jest mało męski:) i nie dał sie przekonać, że to tylko kwestia koloru:)
-
2007/01/30 09:01:11
Muszę Ci powiedzieć Ewandr, że mój mąż też jest uczulony na teraźniejszą mało męską modę ale ten sweter wyjątkowo mu się spodobał. Ogólnie jest zgodny z oryginałem tylko golfik jest w połowie krótszy.
Zyczę powodzenia w namawianiu męża :))
-
2007/01/30 21:21:49
Oba sweterki śliczne. Podoba mi się to wiązanie z boku. Bardzo oryginalne. Męski też pomysłowy. Czy mogłabyś podzielić się wzorkiem? Pozdr.
-
2007/01/31 08:13:25
Hada, jasne, że się podzielę tylko za kilka dni ponieważ siadła mi karta pamięci w domowym komputerze a jest na gwarancji i teraz trzeba troszkę poczekać. Ale męski był w Sandrze specjalnej bożonarodzeniowej w ubiegłym roku.