Zapraszamy do wspólnego, zimowego robótkowania. Nic nie zastąpi pary drutów bądź szydełka, kłębka włóczki i kubka goracej herbaty, kawy lub kakao, gdy za oknem piękny, biały śnieg lub wstrętna plucha, a temperatura na pewno poniżej zera. Zima jest właściwą porą roku, gdy z ochotą założymy wszelkie stworzone przez nas swetry, kurtki, czapki, szale, rękawiczki... Zaś obdarowani naszymi dziełami bliscy, zapewne ucieszą się z prezentów - bo zima, to czas na prezenty pod choinkę - serwetek dla mamy i cioci, okrycia na głowę, ręce i szyję dla bliskich sercu, przyjaciół i dzieci. To także czas na choinkowe ozdoby - szydełkowe aniołki, bombeczki, dzwoneczki, gwiazdeczki i inne drobiazgi. To jednak przede wszystkim czas, który powinniśmy choć trochę przeznaczyć na relaks, odpoczynek podczas Świąt czy ferii zimowych, a robótkowanie jest najlepsze, bo to twórcza forma terapii.
środa, 06 lutego 2008
Porządki na nowy rok

Nowy Rok, postanowienia noworoczne, porządkowanie swoich spraw, żebyśmy w ten Nowy Rok weszli lepsi, bardziej systematyczni, uporządkowani, piękniejsi...

I ja postanowiłam uporządkować co nie co, a konkretnie moje DRUTY. Do tej pory kwitły w wazonie na szczycie sprzętu grającego, żeby nie mogło do nich dosięgnąć dziecię, ale widok ich nieustannie kusił jego małe rączki, a jak już się do nich dorwał to - śmierć w oczach!

No i zrobiłam takie oto etui na druty. Trochę koślawo mi to wyszło, ale swoją podstawowę funkcję spełnia wyśmienicie, a przy okazji pozbyłam się odrobiny resztek włoczek, których nie potrafię po prostu wyrzucić. 

Więcej o powstawaniu etui na moim blogu.

Nie mogłam się zdecydować, które zdjęcie zamieścić, więc niech będą aż trzy.

 Etui na druty

Druty w końcu poukładane!

 Widok z góry 

18:13, olimpijskie , Motylek73
Link Komentarze (4) »