Zapraszamy do wspólnego, zimowego robótkowania. Nic nie zastąpi pary drutów bądź szydełka, kłębka włóczki i kubka goracej herbaty, kawy lub kakao, gdy za oknem piękny, biały śnieg lub wstrętna plucha, a temperatura na pewno poniżej zera. Zima jest właściwą porą roku, gdy z ochotą założymy wszelkie stworzone przez nas swetry, kurtki, czapki, szale, rękawiczki... Zaś obdarowani naszymi dziełami bliscy, zapewne ucieszą się z prezentów - bo zima, to czas na prezenty pod choinkę - serwetek dla mamy i cioci, okrycia na głowę, ręce i szyję dla bliskich sercu, przyjaciół i dzieci. To także czas na choinkowe ozdoby - szydełkowe aniołki, bombeczki, dzwoneczki, gwiazdeczki i inne drobiazgi. To jednak przede wszystkim czas, który powinniśmy choć trochę przeznaczyć na relaks, odpoczynek podczas Świąt czy ferii zimowych, a robótkowanie jest najlepsze, bo to twórcza forma terapii.
czwartek, 30 listopada 2006
Gwiazdki na choinkę

Wykonałam parę ozdób świątecznych.
Na początek - gwiazdki szydełkowe.

szydełkowe gwiazdki

Więcej - TUTAJ

Wyprane i wykrochmalone szydełkowe dzwoneczki są już suche i czekają na uwiecznienie - muszę naładować akumulatorki do aparatu.

Następne w kolejności są aniołki - również szydełkowe. Muszę im tylko skrzydełka zamocować.

ps. Dzwoneczki już są tutaj (klik).

Pozdrawiam ciepło.
splocik

Zanim wpiszesz notkę - zasady współblogowania

Poruszamy się po blogu coraz lepiej, jednak nie zapominajmy, że w każdej chwili ktoś może tu zagościć po raz pierwszy i rozpocząć wspólne blogowanie.

Dlatego pamiętajmy o tym, że:

1.
Jeśli dla potrzeb wstawiania zdjęć lub formatowania tekstu zmieniamy ustawienia edytora, to po zakończeniu edycji swojej notatki, przywracamy poprzednie ustawienie edytora.

2.
Pamiętamy, aby wpisać tytuł naszej notki w pasku przeznaczonym do tego celu.

3.
Przed opublikowaniem swojej notatki wybieramy z listy (poniżej okienka edycji) kategorię odpowiadającą naszemu nickowi - wtedy nie musimy pamiętać o podpisywaniu się.
Jeśli zapomnimy wybrać kategorię, zawsze możemy wrócić do edycji naszej notatki, wybrać kategorię i ponownie publikować.
Jeśli dopisujemy się do kategorii lub zakładki - piszemy nick z dużej litery.

4.
Przypisanie notatki do odpowiedniej kategorii pozwoli także odwiedzającym oglądać robótki każdej osoby oddzielnie bądź wszystkich osób w kolejności wpisywania. 

5.
Przygotowana została specjalna kategoria "Żeby było jasne...", do której będą przypisywane notatki dotyczące porad technicznych dotyczących naszego bloga.

6.
Na zimowym blogu, kategoria "zdjęcia naszych choinek" została przygotowana do zamieszczania w niej TYLKO I WYŁĄCZNIE!!!  zdjęć choinek ozdobionych własnoręcznie wykonanymi ozdobami.

7.
Na każdym blogu powstała kategoria "... notki bez podpisu - proszę uzupełnić".
Będą przypisane do tej kategorii notki nie podpisane. Jeśli ktoś rozpozna wśród nich własny wpis, należy notke edytować ponownie i przydzielić do swojej kategorii.

Pozdrawiamy wszystkich.
Gosia z USA i Splocik

Witam wszystkich zimową porą

Zapraszam do zimowego robótkowania. Czas idealny, żeby nie wyściubiać nosa z domu, zasiąść z kubkiem czegoś ciepłego i dziergać, wyszywać, oglądać wzory i tworzyć.

Gosia z USA

00:09, olimpijskie , Gosia z USA
Link Komentarze (1) »