Zapraszamy do wspólnego, zimowego robótkowania. Nic nie zastąpi pary drutów bądź szydełka, kłębka włóczki i kubka goracej herbaty, kawy lub kakao, gdy za oknem piękny, biały śnieg lub wstrętna plucha, a temperatura na pewno poniżej zera. Zima jest właściwą porą roku, gdy z ochotą założymy wszelkie stworzone przez nas swetry, kurtki, czapki, szale, rękawiczki... Zaś obdarowani naszymi dziełami bliscy, zapewne ucieszą się z prezentów - bo zima, to czas na prezenty pod choinkę - serwetek dla mamy i cioci, okrycia na głowę, ręce i szyję dla bliskich sercu, przyjaciół i dzieci. To także czas na choinkowe ozdoby - szydełkowe aniołki, bombeczki, dzwoneczki, gwiazdeczki i inne drobiazgi. To jednak przede wszystkim czas, który powinniśmy choć trochę przeznaczyć na relaks, odpoczynek podczas Świąt czy ferii zimowych, a robótkowanie jest najlepsze, bo to twórcza forma terapii.
niedziela, 30 września 2007
Kolejna czapka

Kolejna czapunia na mroźne, zimowe dni... tym razem dla mojego Kacperka. Zrobiona w trzech kolorach, gdyż Malutki ma granatową kurtkę z żółciutki środkiem w identycznym odcieniu jak paseczek na czapce. Wrzucam również fotkę szalika w trakcie roboty i pozostaną mi tylko rękawiczki, których jeszcze nigdy w życiu nie robiłam, ale tak sobie myślę, że jak umiem zrobić skarpetki, to rękawiczki też mi wyjdą...

4_cypros

3_cypros

Granatową włóczkę mam z domowych zapasów, natomiast żółtą i błękitną dokupiłam, jedna z nic to Sonia Normal 100%, Mimoza Opus Robione na drutach 3,5

 

19:36, olimpijskie , Cypros
Link Komentarze (2) »
wtorek, 25 września 2007
Zimowa czapka

Zimowa czapka zrobiona dla pewnej ślicznej sześciolatki, wzór podaptrzyłam na blogu Truskaveczki - dziękuję!

Robiłam z włóczki Sandi, 100% akryl, zużyłam ok. połowy motka...

1_cypros

Śliczne kwiatki spełniają rolę nauszników:

2_cypros

 

 

20:31, olimpijskie , Cypros
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 13 września 2007
Na zimowe chłody

Jeszcze wczoraj było u nas +35 stopni a dzisiaj już tylko +18, a ja do pracy poleciałam wyletniona, z gołymi nogami i zmarzłam.

Wygląda na to, że jeszcze przed nadejściem zimy przyda mi się beżowy sweterek, który niedawno skończyłam.

Zrobiony na podstawie Modelu 36 z Sandry Specjalnej nr 1/2007 Dzieci i dzieciaki, z owczej wełny Paton's.

Więcej zdjęć w mojej galerii na Foto Forum: http://fotoforum.gazeta.pl/u/motylek73.html oraz na moim blogu: http://mounthood.bloog.pl/.

23:13, olimpijskie , Motylek73
Link Dodaj komentarz »