Zapraszamy do wspólnego, zimowego robótkowania. Nic nie zastąpi pary drutów bądź szydełka, kłębka włóczki i kubka goracej herbaty, kawy lub kakao, gdy za oknem piękny, biały śnieg lub wstrętna plucha, a temperatura na pewno poniżej zera. Zima jest właściwą porą roku, gdy z ochotą założymy wszelkie stworzone przez nas swetry, kurtki, czapki, szale, rękawiczki... Zaś obdarowani naszymi dziełami bliscy, zapewne ucieszą się z prezentów - bo zima, to czas na prezenty pod choinkę - serwetek dla mamy i cioci, okrycia na głowę, ręce i szyję dla bliskich sercu, przyjaciół i dzieci. To także czas na choinkowe ozdoby - szydełkowe aniołki, bombeczki, dzwoneczki, gwiazdeczki i inne drobiazgi. To jednak przede wszystkim czas, który powinniśmy choć trochę przeznaczyć na relaks, odpoczynek podczas Świąt czy ferii zimowych, a robótkowanie jest najlepsze, bo to twórcza forma terapii.
niedziela, 28 stycznia 2007
Dodaję swoje trzy grosze...

do zimowego bloga.
Od dawna się nie odzywam, ale to nie znaczy że nic nie robię. Wręcz przeciwnie, dziergam cały czas. Wykorzystałam wreszcie Mega Stoppino Lany Grossy i zakochałam się w tej włóczce. Jaka szkoda, że niezbyt często mogę sobie na nią pozwolić.Nieco wcześniej zrobiłam tunikę według stokrotkowego wzoru Zdzid. Trochę skręcają się w niej szwy, ale podobno taki urok tego wzorku.


12:22, olimpijskie , Hada131
Link Komentarze (5) »
czwartek, 11 stycznia 2007
Moje czarne swetry

można na pewno uznać za zimowe. Chociaż w jednym nadal brakuje zamka, to jednak bezczelnie się nimi chwalę.

czrnyczrny1

Fotki są bardzo ciemne, ale niestety robione były w pomieszczeni i z lampą. Jeżeli aura dopisze to postaram się je poprawić. A zmagania ze sweterkami (i nie tylko) opisałam na moim blogu.

12:45, olimpijskie , Hada131
Link Komentarze (2) »
niedziela, 17 grudnia 2006
Wesołych Świąt Kochani...Jutro jadę do Poznania a potem do Irlandii i nie wiem czy będę miała szansę złożyć Wam życzenia przed samymi Świętami, dlatego robię to już dziś. Wszystkiego co najlepsze na świecie, tysiąca robótkowych pomysłów, udanych włóczkowych łowów i wielu pięknych sweterków, bluzeczek, serwetek i tym podobnych cudeniek życzy hada131.
22:14, olimpijskie , Hada131
Link Komentarze (4) »