Zapraszamy do wspólnego, zimowego robótkowania. Nic nie zastąpi pary drutów bądź szydełka, kłębka włóczki i kubka goracej herbaty, kawy lub kakao, gdy za oknem piękny, biały śnieg lub wstrętna plucha, a temperatura na pewno poniżej zera. Zima jest właściwą porą roku, gdy z ochotą założymy wszelkie stworzone przez nas swetry, kurtki, czapki, szale, rękawiczki... Zaś obdarowani naszymi dziełami bliscy, zapewne ucieszą się z prezentów - bo zima, to czas na prezenty pod choinkę - serwetek dla mamy i cioci, okrycia na głowę, ręce i szyję dla bliskich sercu, przyjaciół i dzieci. To także czas na choinkowe ozdoby - szydełkowe aniołki, bombeczki, dzwoneczki, gwiazdeczki i inne drobiazgi. To jednak przede wszystkim czas, który powinniśmy choć trochę przeznaczyć na relaks, odpoczynek podczas Świąt czy ferii zimowych, a robótkowanie jest najlepsze, bo to twórcza forma terapii.
wtorek, 30 stycznia 2007
Aby nie było...

że od Świąt nic nie robiłam.

Trochę rzeczy narobiłam, zatem zrobię wyliczankę.

1)  Zrobiłam golf-ocieplacz ( o nim tutaj, fotka powyżej) dla męża, który jest z niego bardzo zadowolony.

2) Jestem na finiszu mojego sweterka (o nim tutaj), z którym miałam mnóstwo przebojów. Z tego powodu pewnie będzie moim ulubionym sweterkiem.

3) Wyszyłam obrazek z Koziorożcem (o nim tutaj) - mój znak. Teraz wyszywam Wodnika. To będzie kolekcja znaków zodiaku.

4) Dokończyłam serwetkę - ozdobny pasek, który może mieć różne zastosowania (o nim tutaj).

5) Wyszyłam dwie serwetki, które są kontynuacją zapoczątkowanego dużo wcześniej kompletu serwetek z owocami (o nich tutaj).

Jeszcze do tego wszystkiego staram się na bieżąco opiekować naszym wspólnym blogiem.

A tak przy okazji - bardzo proszę - zaglądajcie do kategorii "Żeby było jasne..." bo zapisane tam notki skierowane są do nas wszystkich.

Pozdrawiam ciepło.

14:44, olimpijskie , Splocik
Link Komentarze (6) »
czwartek, 21 grudnia 2006
Wesołych Świąt

Wszystkim odwiedzającym nasz wspólny blog,
 życzę pogodnych Świąt
i pomyślności w Nowym 2007 Roku.


Życzę,
aby nawet
pod takim malutkim,
świątecznym drzeweczkiem,
znalazło się mnóstwo wymarzonych
prezentów.

Oprócz tego, wszystkim robótkującym życzę, aby nie zabrakło nici i włóczek, aby mnożyły się pomysły na ich przetworzenie, aby druty, szydełka i igły tańcowały lekko i szybko, aby ręce i oczy nie odmówiły posłuszeństwa.

07:46, olimpijskie , Splocik
Link Komentarze (2) »