Zapraszamy do wspólnego, zimowego robótkowania. Nic nie zastąpi pary drutów bądź szydełka, kłębka włóczki i kubka goracej herbaty, kawy lub kakao, gdy za oknem piękny, biały śnieg lub wstrętna plucha, a temperatura na pewno poniżej zera. Zima jest właściwą porą roku, gdy z ochotą założymy wszelkie stworzone przez nas swetry, kurtki, czapki, szale, rękawiczki... Zaś obdarowani naszymi dziełami bliscy, zapewne ucieszą się z prezentów - bo zima, to czas na prezenty pod choinkę - serwetek dla mamy i cioci, okrycia na głowę, ręce i szyję dla bliskich sercu, przyjaciół i dzieci. To także czas na choinkowe ozdoby - szydełkowe aniołki, bombeczki, dzwoneczki, gwiazdeczki i inne drobiazgi. To jednak przede wszystkim czas, który powinniśmy choć trochę przeznaczyć na relaks, odpoczynek podczas Świąt czy ferii zimowych, a robótkowanie jest najlepsze, bo to twórcza forma terapii.
piątek, 15 grudnia 2006
zrobiłam dość szybko kamizelkę z Lany Grossy. Wyszło mi ponad 20 dkg, robiłam na drutach nr 7.
Mam zamiar z tej włóczki zrobić jeszcze rękawiczki bez palców takie jak Ewandr. Już nie pamiętam jak to się robi ten kciuk, ale poszperam w opisach. Jakby co to zwrócę się o pomoc.
10:55, olimpijskie , Mimamo
Link Komentarze (7) »
wtorek, 12 grudnia 2006
przyszła zima
witam, za oknem sypie śnieg, ale się topi, wydziergałam kilka dni temu ocieplacz na szyję dla córki, ale nie chce go nosić, może ją zagadam przed włozeniem, to się sie spostrzeże... a tymczasem fotka
11:53, olimpijskie , Mimamo
Link Komentarze (7) »