Zapraszamy do wspólnego, zimowego robótkowania. Nic nie zastąpi pary drutów bądź szydełka, kłębka włóczki i kubka goracej herbaty, kawy lub kakao, gdy za oknem piękny, biały śnieg lub wstrętna plucha, a temperatura na pewno poniżej zera. Zima jest właściwą porą roku, gdy z ochotą założymy wszelkie stworzone przez nas swetry, kurtki, czapki, szale, rękawiczki... Zaś obdarowani naszymi dziełami bliscy, zapewne ucieszą się z prezentów - bo zima, to czas na prezenty pod choinkę - serwetek dla mamy i cioci, okrycia na głowę, ręce i szyję dla bliskich sercu, przyjaciół i dzieci. To także czas na choinkowe ozdoby - szydełkowe aniołki, bombeczki, dzwoneczki, gwiazdeczki i inne drobiazgi. To jednak przede wszystkim czas, który powinniśmy choć trochę przeznaczyć na relaks, odpoczynek podczas Świąt czy ferii zimowych, a robótkowanie jest najlepsze, bo to twórcza forma terapii.
poniedziałek, 24 grudnia 2007

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

zdrowia, wypoczynku, wytchnienia od codzienności,

drobnych i  tych wielkich radości,

a w Nowym Roku spełnienia wszystkich planów oraz pomyślności wszelkiej

 życzy Ivory 

 

choinka

 

czwartek, 04 stycznia 2007
Ciekawe jak długo wytrzyma?

A oto moja choinka:

Dominują na niej szklane bezbarwne bombki. Ozdób szydełkowych jest mało - gwiazdki, sztuk trzy - ale ja już tak mam, że choć szydełko uwielbiam, to na choince preferuję szkło.. Choinka żywa, w stojaczku z wodą, ale...nie chce pić :( I dlatego martwię się, jak długo jeszcze ze mną pobędzie

Ta światłość z prawej to nie pożar :) to "quasi-self-made" świecznik adwentowy, który bardzo, ale to bardzo lubię (jest ze mną już kilka lat)

Pozdrawiam noworocznie

Iza

środa, 03 stycznia 2007
Moja choinka i bilans na plus: skonczone 3 swetry!!!

Oto moja chpoinka, ubrana przez tescia, meza i moja corcie w stylu preferowanym przez moja sp. tesciowa. Ale znalazly sie na niej szydelkowe anioly-autor nieznany ale podejrzewam, ze wykonala je moja tesciowa.

Inne dekoracje oraz zdjecia 2 z trzech skonczonych sweterkow na moim blogu http://www.organicknitter.blogspot.com/ zgodnie z zasada nie dublowania raz opublikowanych w sieci zdjec.

Zycze wam kochane wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku a przede wszystkim najwazniejzego :zdrowia, zdrowia i jesze raz...pieniedzy na wloczki!!!!

Gosia z USA

piątek, 29 grudnia 2006
chwalę się swoją choinką
Oto moja choinka. Gwiazdki i dzwoneczki to prace z zeszłego roku, natomiast aniołki (niestety z braku czasu tylko płaskie) i choineczki to prace tegoroczne na ostatnią chwilę. Część z nich "porwała" moja sześcioletnia córka na swoją minaturkową choineczkę. Myślałam, że nie zdążą wyschnąć, ale się udało.

Pozdrawiam agniesia_f1
czwartek, 28 grudnia 2006
Święta, święta... i po świętach
Tyle zamieszania, przygotowań, sprzątania, gotowania i już po.
Dom dekorowałam już kilka dni przed Wigilią, dzień przed Wigilią lukrowaliśmy pierniczki i ustawiliśmy choinki. W Wigilię ubieraliśmy choinki.
Dziecięce choinka została ubrana w słodycze i pierniczki :
Choinka w salonie już poraz trzeci została udekorowana ozdobami wykonanymi przeze mnie na szydełku, ozdobami z wikliny i kilkoma bombkami złotymi i perłowymi. Lampeczki tylko białe. Choinka ślicznie wygląda, ale niestety zdjęcia nieoddają tego uroku.

W Święta nie było absolutnie czasu na robótkowanie.
Teraz mam jeszcze dwa dni wolne więc spróbuje wykończyć jakąś robótkę i w nwym roku będe mogła pochwalić się gotowym sweterekiem.

Wszystkim robótkującym życzę mnóstwo:
czasu na robótki
pomysłów  na nowe sweterki
kasy na włóczki
a przedewszystkim zdrówka i radości
w Nowym 2007 Roku

Gosia_arma
wtorek, 26 grudnia 2006
Na mojej choince...

Moja choinka obfituje w ozdoby szydełkowe wykonane przeze mnie w zeszłym i w tym roku.
Mimo, że sporo ozdób przeszło w ręce przyjaciół, część ozdabia inne pokoje, to na choince jest dość tłoczno.
Uzupełnieniem są bombki złote i czerwone oraz malutkie światełka.
Za dnia światełka są wyłączone, bo i tak ich prawie nie widać - zapraszam TUTAJ.

Pozdrawiam ciepło.
Splocik

poniedziałek, 25 grudnia 2006
Moja choinka

Na tegorocznej choince dominują ozdoby ze słomy i nici oraz czerwone kokardki. Złote i srebrne bombki są jedynie delikatnym dodatkiem do całości. 

Choineczka umieszczona jest w wodzie; mam nadzieję, że to pozwoli na przedłużenie jej pobytu pod moim dachem. 

Moteczek

piątek, 22 grudnia 2006
Mam już choinkę,

z ktorej cieszylam się jak dziecko. Ubraliśmy ją już w środę, jak się mieszka w kondominium (czytaj megabloku) bez balkonu to i tak nie ma się gdzie drzewka przechowywać. Tutaj ubierają choinki na początku grudnia. U mnie w domu tradycja nakazywała czekać z tym do wigilii. Poluzowalo się w ostatnich latach i choinkę stawiamy często dzień przed wigilią, w ktorą zwykle jest sporo do zrobienia.

 Mając zatem to zdjęcie, chciałabym wszystkim współblogującym dziergaczkom oraz tym, ktorzy tu zaglądają życzyć radosnych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia w otoczeniu najbliższych, hojnego Mikołaja/Gwiazdora/Aniołka, uginającego się stołu, odpoczynku i relaksu oraz sukcesów i pomyślności w Nowym Roku.

  Bardzo się cieszę, że mogłam dołączyć, pokazać swoje drobiazgi, zaistnieć. Dziękuję Gosi za pomysł wspólnego blogowania, Wam wszystkim za otwartość w przyjmowaniu nawych czlonkiń (swoją drogą, ciekawe czy dołączy do nas jakiś pan?), Splocikowi za opiekę nad stroną techniczną, wyglądem i spójnością bloga. Niech druty, igła, szydełko dadzą Wam wszystkim wiele radości w tym świątecznym okresie, idealnym do dziergania.

Ivory 

 

xmas tree

 

 

sobota, 16 grudnia 2006
Moja choinka z 2004 roku (z cyklu choinki archiwalne)

Niedawno przeglądałam stare zdjęcia i zobaczyłam fotkę swojej choinki sprzed dwóch lat. Z nielicznymi ozdobami szydełkowymi. Z bombkami. Przypomniałam sobie, że wtedy po raz pierwszy mieliśmy czubek na choince - dotąd zawsze nie starczało na niego finansów.

 

choinka2004

 Ivory

Nasza choineczka :)))

Ponieważ Święta spędzamy poza domem, nie ubieraliśmy dużej choinki. Poza tym każda stojąca byłaby starannie obejrzana (czyt: obżarta) przez nasze szczurki. Choinkę uszył mój mąż. Na zdjęciu nie widać, ale brzegi są obszyte srebrną nicią. Gwiazdki - mojej roboty :)

Pozdrawiam :)

http://filumlanae.blox.pl/html